Kullanım Şartları

Önemli Not: garipbilgi.com’da diğer sitelerden veya yazılı kaynaklardan“kopyala + yapıştır” yapılarak oluşturulan konulara kesinlikle yer verilmemektedir.

 1. Yazar, Garip Bilgi’ne yazı gönderdiğinde bu içeriğin özgün olduğunu taahhüt eder. Yazı onay sürecinde ilk olarak kopya içerik denetiminden geçer. Kopya içerik olduğunun tespit edilmesi durumunda ise yazar uyarılır, aynı durumun devamı söz konusu olduğunda hesabındaki birikmiş meblağ ödenerek üyeliği silinir.
 2. Yabancı kaynaklardan çeviri yapılan yazılar, kaynak belirtildiği taktirde kopya olarak değerlendirilmezler. Türkçe’ye çeviri yapılan yazıları destekliyoruz.
 3. Bir konu içerisine istenildiği kadar iç ve dış bağlantı girilebilir. İç ve dış bağlantıların girilmesi editör notu açısından önemli bir kriterdir. (Dış bağlantıya örnek: “http://www.flickr.com/fotolar.php” , İç bağlantıya örnek: “http://www.garipbilgi” )
 4. Yazar, yazdığı yazıların yayınlanıp yayınlanmaması konusunda karar yetkisine sahip değildir. Yayınlanan yazıların, tüm hakları Garip Bilgi sitesi’ne aittir.
 5. Yazar, Garip Bilgi sitesi’ne gönderdiği yazılarda ve mesajlarda pornografi ya da müstehcenlik, ırkçılık, kişi ya da grupları tahrik edici, itibar zedeleyici, hakaret, tehdit, taciz amacı taşıyan ibareler kullanamaz.
 6. Yazar, Garip Bilgi sitesi sayfalarını kendi çıkarları doğrultusunda reklam veya farklı şekillerde kazanç sağlamak için kullanamaz.
 7. Garip Bilgi sitesi, yayınlanan tüm yazılardan kazanç elde edileceğini garanti eder. Yazının hit almayıp okunmaması yazı değerini etkilemez.
 8. Yazar, yazılarıyla sitenin kullanımını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kitleyemez. Verileri yanıltıcı, hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılır ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
 9. Garip Bilgi sitesi’ne gönderilen yazıların yedeğinin alınması önerilmektedir. Yazıların, yorumların veya kişisel mesajlasmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Garip Bilgi sitesi sorumlu tutulamaz.
 10. Garip Bilgi sitesi, tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmemekte serbesttir. Üye, silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
 11. Yazar, yayınlamakta olan yazılarının yayından kaldırılmasını talep edebilir. Fakat bu talep editör onayına tabidir.
 12. Garip Bilgi sitesi, tarafından yazarlara sağlanan kontrol panelinde yer alan detaylar dışında daha fazla veri açıklamama hakkını elinde tutar.
 13. Garip Bilgi sitesi ile yazarlar arasındaki ilişki yasal ortaklık olarak değil, bağımsız yazar-yayıncı olarak geçerlidir.
 14. Yazar, Garip Bilgi sitesi hizmetlerinden faydalanmaya başlandığı andan itibaren üyelik sözleşmesinde ve kullanım koşullarında yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.

Telif Hakları ve İçerik İhlal Bildirisi

Site içerisinde paylaşılan ders notları, videolar, haberler tamamen derlenme ve açık kaynaklardan alıntıdır.
Ürün sahiplerinin ulaşması ve kaldırılması talebi gerçekleştirildiğinde Garip Bilgi sitesi herhangi bir hak iddia etmez ve ürünler derhal kaldırılır.
Konu ile ilgili olarak iletisim@garipbilgi.com adresiyle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Üyelik ve Gizlilik Sözleşmeleri

Üyelik Sözleşmesi

 • Garip Bilgi sitesinde yazar olmak isteyen herkes ücretsiz üyelik hesabi açabilir.
 • Geçerli bir üyelik hesabi için üyelik hesabindaki zorunlu kisimlarin tanimlanmasi gerekmektedir. Isim, soyad, email adresi gibi kisisel bilgiler sahsin kendine ait olmalidir.
 • Geçerli olmayan veya baskasina ait bir elektronik posta adresi kullanilarak üye kaydi yapilmasi halinde Garip Bilgi sitesi herhangi bir bildirimde bulunmaksizin üyelik iptal etme yetkisine sahiptir.
 • Üye kendisi için sisteme kaydedilmis hesap haricinde ikinci bir kullanici kaydi yapamaz. Bu maddeye aykiri hareket durumunda, üyeye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksizin tek tarafli olarak durdurulmasina neden olabilir.
 • Üye Garip Bilgi sitesi tarafindan verilen hizmetten faydalanmasi veya kendisi adina kullanilmasini saglamak için baska bir kisiye sifresini veremez. Böyle bir durum neticesinde olusabilecek kötüye kullanimdan üyenin kendisi sorumlu tutulur. Bu sekilde bir kullanimdan dogabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük yine üyeye aittir.
 • Garip Bilgi sitesi üyesi hizmetlerden yararlanirken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarinin Korunmasi ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasasi, diger ilgili mevzuat hükümlerine uymayi kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykiri kullanim sebebiyle dogabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyeye aittir.

Gizlilik Şartları

 • Garip Bilgi sitesine üyelerimiz tarafindan girilen kisisel hiçbir bilgi paylasilmaz ve gizlilik ilkeleri kapsaminda güvencemiz altindadir.
 • Garip Bilgi sitesi üzerinden verilmis kisisel email adresleriniz, hiçbir sekilde istenmeyen posta(spam) gönderilmek için kullanilmaz. Sadece üyelerimizi bilgilendirmek için kullanilirlar.
 • Yazarlarin Garip Bilgi sitesine girmis oldugu ve onaylanmak üzere bekleyen konular tamamen gizlidir. Yayinlanmadigi sürece hiçbir yazi afise edilmez ve onaylanmadigi sürece site veritabaninda gizli tutulur, kimseyle paylasilmaz.
 • Garip Bilgi sitesi gerekli görüldügünde işbu gizlilik sözlesmesinin hükümlerini degistirme hakkini sakli tutmaktadir. Yapilacak olasi değişiklikler bu sayfada güncellenecek olup, üyelerimize mutlaka bildirilecektir.
 • Garip Bilgi sitesine üye oldugunuzda gizlilik sözlesmesini kabul etmis olursunuz.
 • Gizlilik sözlesmesi bize verdiginiz bilgilerin tarafimizdan korunmakta oldugunun teminati niteligindedir.
 • Üye, bu katilim sözlesmesinde yer alan maddelerin tümünü okudugunu, anladigini, kabul ettigini ve kendisiyle ilgili olarak verdigi bilgilerin dogrulugunu onayladigini beyan, kabul ve taahhüt eder.

GaripBilgi.com’da yazdığınız yorum, yazı ve haberlere ilişkin telif hakları size aittir. Bu nedenle GaripBilgi.com’da yayınlanmış olan haber ve yorumları ticari maksatla dahi dilediğiniz şekilde derleyip, kullanabilirsiniz. Ancak bunları başka bir kaynakta daha yayınlamanız halinde GaripBilgi.com’a aktif link vermeniz gerekmektedir.

Telif hakları size ait olmakla birlikte, GaripBilgi.com’da yazdığınız tüm haberler ve yazılar üzerinde GaripBilgi.com’a çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı(lisans) vermektesiniz.

Haber, yorum ve yazılarınız GaripBilgi.com’da yayında olduğu müddetçe GaripBilgi.com tüm yazılarınızı uygun gördüğü bütün ortamlarda ticari amaçla kullanılması hakkına sahip olacaktır. Bunu engellemek için yazınızı silmeniz yeterlidir ancak bu sadece ileriye dönük bir işlem olup, size daha önce yapılmış çalışmalardan yazılarınızın çıkarılmasını veya telif ücreti talep etme hakkı ve sair bir hak vermeyecektir. Daha önce yapılmış çalışmaların yeniden basımı veya yayını bu nedenle her zaman mümkündür.
GaripBilgi.com yazılarınızın internet dışındaki ortamlarda ticari amaçla kullanılması halinde, ilgili çalışmadan kar elde edilmesi şartıyla, kendi takdir edeceği miktarda telif ödemesinde bulunacağını taahhüt eder.
Click to comment

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Wordpress altyapısı kullanılmaktadır.

To Top